BIOVENE BARCELONA Биоразградлива маска за лице за сјај – против стареење со органски манго – 20мл.

198.00 ден

Опис

Лист маска за лице против стареење на кожата со осветлувачки витамин Ц и органско манго – ја храни и инстантно ја хидрира кожата. Одговорно произведен во Европа со биоразградлив лист Tencel-Cupra кој овозможува оптимална контрола на влагата во кожата и остава свиленкасто-мазно чувство.

 

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

ХИДРАТАЦИЈА: Се бори против сувост и дехидрација, предвременото стареење и оштетување на кожата од надворешните влијанија. Ја одржува хидратацијата подолг период.              ПРИХРАНУВАЊЕ: Регенерација и зајакнување на природната заштитна бариера за да се избегне дехидрација.
ВИТАЛИЗИРА: Ја навлажнува сувата кожа за да го ревитализира сјајот и блескавиот изглед.
СЈАЈ: Открива прекрасна, рамномерно тонирана и блескава кожа која е росно свежа и еластична.
ВЛАЖНОСТ: Ја запечатува влагата и гради заштитна бариера на кожата со што спречува губење на водата. За мека и мазна кожа.

95% природни состојки * Веган * Произведен во Европа * Не е тестиран на животни *Дерматолошки тестиран * Погоден за сите типови кожа; совршен за нормална, комбинирана и мрсна кожа.

Посветеност на Clean Beauty со одговорни извори и формулиран без специфични состојки за кои се знае или постои сомневање дека се потенцијално штетни за здравјето на луѓето и/или животната средина.

Формулиран без: парабени, пластични микромонисти, сулфати SLS (натриум лаурил сулфат) и SLES, формалдехиди, фталати, минерално масло, оксибензон, хидрохинон, триклосан, триклокарбан.

СОСТОЈКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

Клиничка формулација направена со функционални и природни состојки што ги сакате и без оние што можеби не ги сакате.

МАНГО: Одличен извор на витамин Ц, кој го поттикнува производството на колаген во кожата и богат е со антиоксиданси и фитохемикалии кои го штитат телото од слободните радикали што ја оштетуваат кожата и предизвикуваат предвремено стареење.
ВИТАМИН Ц: Помага во намалување на појавата на знаците на стареење – за помлада, посветла и пожива кожа.
ЗЕЛЕН ЧАЈ: Антивоспалителни својства за намалување на иритацијата на кожата, црвенилото и отокот на кожата.                                                                         НИАЦИНАМИД: Познат и како витамин Б3, растворлив во вода, докажано помага видливо да се минимизираат и затегнат проширените пори, да ја подобри состојбата на нерамната кожа, да ја намали појавата на фини линии и брчки, да ја освежи уморната кожа и да ја зајакне површината на кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Внимателно одвиткајте ја маската.
Нанесете ја маската на чиста, сува кожа.
Оставете да делува седум минути.
Отстранете ја маската и нежно масирајте ги преостанатите состојки во кожата. Нема потреба да се плакне.
Користете двапати неделно.

СОСТОЈКИ / INCI:
AQUA, GLYCERIN, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, MANGIFERA INDICA FRUIT EXTRACT, CITRUS AURANTIUM DULCIS FRUIT EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, NIACINAMIDE, PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ETHER, HYDROXYETHYLCELLULOSE, PHENOXYETHANOL, PARFUM, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.