BIOVENE BARCELONA ГЕЛ ЛЕПЕНКИ ЗА ТРЕТМАН НА КОЖАТА ОКОЛУ ОЧИТЕ

193.00 ден

Категории: , ,

Опис

Енергетски  гел – лепенки за третман на нежната кожа околу очите со ѕвездени состојки: колаген, женшен, активен јаглен и масло од чајно дрво.
Помагаат да се ревитализират и смират уморните и потечени подочници, ја минимизираат појавата на темни кругови, а истовремено обезбедуваат чувство на релаксација на кожата околу очите.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

УМОРНИ ОЧИ: Делува за посветол и подобар изглед на уморна и темна кожа.
ОСВЕЖУВАЊЕ: Ја подобрува еластичноста и свежината на кожата околу очите.
ЕНЕРГИЈА: Ја оживува и длабински ја прихранува кожата околу очите.
СМИРУВА: Го ублажува изгледот на исцрпеност.
ЗАТЕГНУВА: Ја затегнува и измазнува збрчканата кожа околу очите.
ЗАЦВРСТУВА: Ја зацврстува кожата околу очите, за да ја намали појавата на брчки и знаци на стареење.

Иновативен третман за хидратација, енергија и освежување на уморните очи, кој ќе овозможи поцврста, позатегната и помазна кожа со блескав и сјаен изглед.

НЕ е тестиран на животни * Дерматолошки тестиран * Одговара за сите типови кожа; совршен за нормална, сува, комбинирана и мрсна кожа.

Посветеност на Clean Beauty со одговорни извори и формулиран без специфични состојки за кои се знае или постои сомневање дека се потенцијално штетни за здравјето на луѓето и/или животната средина.

Формулиран без: парабени, пластични микромонисти, сулфати SLS (натриум лаурил сулфат) и SLES, формалдехиди, фталати, минерално масло, оксибензон, хидрохинон, триклосан, триклокарбан.

СОСТОЈКИ: Клиничка формулација со функционални и природни состојки што се омилени скоро кај сите потрошувачи.
КОЛАГЕН: Помага за подобрување на еластичноста на кожата, ја намалува видливоста на брчките и ја засилува циркулацијата во кожата.                     ЖЕНШЕН: Го намалува отокот на подочниците, ги осветлува круговите под очите, спречува појава на брчки и го засилува природниот сјај.                 ЧАЈНО ДРВО: Антивоспалителни и антимикробни својства за осветлување и одржување на чиста, мазна кожа.
АКТИВЕН ЈАГЛЕН: Ефикасно го апсорбира вишокот маснотии и ги извлекува бактериите, токсините и нечистотиите од кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
1: Темелно исчистете го лицето со вода и целосно отстранете ја шминката.
2: Кога кожата под очите е сува, отворете го пакувањето и отстранете ги лепенките од заштитната фолија.
3: Нанесете ги лепенките со сјајната страна надолу на која било дел под очите, кој треба да биде третиран.
4: Опуштете се 25 минути и оставете да делуваат состојките од лепенките, а потоа отстранете ги и измијте ги сите остатоци со вода.                                5: Завршете го третманот за нега со тоник за кожа, серум и навлажнувачки крем. Користете 1-3 пати неделно.

СОСТОЈКИ / INCI:
AQUA (WATER), GLYCERIN, SORBITAN STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, ISOPROPYL PALMITATE, PROPYLENE GLYCOL, BUTYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, TOCOPHERYL ACETATE, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL, CHARCOAL POWDER, HYDROLYZED COLLAGEN, PANAX QUINQUEFOLIUS ROOT EXTRACT, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT, UBIQUINONE.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.