BIOVENE BARCELONA Хидратантна биоразградлива органска маска од алое вера – 20 мл.

198.00 ден

Опис

HYALURONIC HYDRA POWER -10% HYALURONIC ACID COMPLEX-SOOTHING Ultra-Hydration Organic Aloe Vera Biodegradable Sheet Mask- Ултра-хидратантна биоразградлива органска маска од алое вера – 20 мл.

Ултра-хидратантна лист маска за лице со интензивно хидратантна хијалуронска киселина и органско алое вера кое смирува, релаксира и моментално ја хидрира кожата. Одговорно произведен во Европа со биоразградлив лист Tencel-Cupra кој овозможува оптимална контрола на влагата со свиленкасто-мазно чувство.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

СМИРУВА: Ублажува и помага во спречување на појавата на сувост на кожата.
ОСВЕЖУВАЊЕ: Ја ресетира еластичноста и свежината на кожата.
ХИДРАТАЦИЈА: Одржува хидратација подолг период, се бори против: сувоста и дехидрацијата, предвременото стареење и оштетувањета од околината.                                                          ПРИХРАНУВА: Регенерација и зајакнување на природната заштитна бариера за да се избегне дехидратација

РЕЛАКСИРА: Интензивно смирувачко и релаксирачко дејство на кожата.

97% природни состојки * Веган * Произведен во Европа * Не е тестиран на животни * Дерматолошки тестиран * Погоден за сите типови кожа; совршен за нормална, комбинирана и мрсна кожа.

Посветеност на Clean Beauty со одговорни извори и формулиран без специфични состојки за кои се знае или постои сомневање дека се потенцијално штетни за здравјето на луѓето и/или животната средина.

Формулиран без: парабени, пластични микромонисти, сулфати SLS (натриум лаурил сулфат) и SLES, формалдехиди, фталати, минерално масло, оксибензон, хидрохинон, триклосан, триклокарбан.

СОСТОЈКИ НА ПРОИЗВОДОТ:
Клиничка формулација направена со функционални и природни состојки што ги сакате и без оние што можеби не ги сакате.
АЛОЕ ВЕРА: Со познатите разладни и анти-инфламаторни својства, помага да се задржи влажноста со заштитен слој за кожата.

ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА: Моќна состојка што ја врзува влагата и може да држи до 1000 пати тежина во вода, докажано ја хидрира кожата, ја задржува влажноста и го спречува губењето на влагата, а со тоа се намалува појавата на фини линии и брчки.

ЗЕЛЕН ЧАЈ: Антивоспалителни својства за намалување на иритацијата на кожата, црвенилото и отокот на кожата.

НИАЦИНАМИД: Познат и како витамин Б3, растворлив во вода, докажано помага видливо да се минимизираат и затегнат проширените пори, да ја подобри состојбата на нерамната кожа, да ја намали појавата на фини линии и брчки, да ја освежи уморната кожа и да ја зајакне површината на кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Внимателно одвиткајте ја маската.
Нанесете ја маската на чиста, сува кожа.
Оставете да делува максиму до 7 минути.
Отстранете ја маската и нежно масирајте ги преостанатите состојки во кожата. Нема потреба да се плакне. Користете 2 пати неделно.

СОСТОЈКИ / INCI:
AQUA, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, NIACINAMIDE, CAPRYLYL GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ETHER, PHENOXYETHANOL, CARBOMER, TRIETHANOLAMINE, PARFUM, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.