BIOVENE BARCELONA Концентриран серум ПРОТИВ ЗАМОР со 10% осветлувачки Витамин Ц + органски концентрат од банана 15мл.

489.00 ден

Категории: , ,

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

10% витамин Ц комплекс + органска банана.
СЈАЈ: Помага во намалување на појавата на знаци на стареење – за мазна, обновена и блескава кожа.
ЕНЕРГИЈА: Видливо ги коригира брчките и крајниот ефект е: мазна, навлажнета и енергична кожа.
ТЕМНИ КРУГОВИ: Ја осветлува темната кожа околу очите.

ВЕГАН*98% природни состојки * Произведен во Европа * Не е тестиран на животни * Дерматолошки тестиран * Погоден за сите типови кожа; совршен за нормална, комбинирана и мрсна кожа.

Посветеност на Clean Beauty со одговорни извори и формулирана без специфични состојки за кои се знае или постои сомневање дека се потенцијално штетни за здравјето на луѓето и/или животната средина.

Формулиран без: парабени, пластични микромонисти, сулфати SLS (натриум лаурил сулфат) и SLES, формалдехиди, фталати, минерално масло, оксибензон, хидрохинон, триклосан, триклокарбан.

СОСТОЈКИ НА ПРОИЗВОДОТ:
Клиничка формулација направена со функционални и природни состојки што ги сакате и без оние што можеби не ги сакате. Дерматолошки тестиран. Погоден за сите типови кожа.

ВИТАМИН Ц: Помага во намалување на појавата на знаците на стареење за подолготрајни ефекти на помлада, посветла и пожива кожа.                                                                                  БАНАНА: Позната како природен ботокс, бананата е богат извор на калиум со антиоксидантни својства и хранливи материи кои успешно се борат против брчките, можат да помогнат да  избледат старечките дамки и да се спречи појава на фините линии – ја хидрира и ја навлажнува сувата кожа, правејќи ја мека и еластична.
ПОРТОКАЛ: Истражувањата покажуваат дека витаминот Ц во портокалите игра голема улога во контролирањето на знаците на стареење. Тоа и помага на кожата да изгледа свежа, помлада, полна и цврста.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Нанесете на чиста, сува кожа, користејќи го ролерот околу контурата на окото, избегнувајќи го непосредниот предел околу очите.

СОСТОЈКИ / INCI:
AQUA (WATER), GLYCERIN, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, MUSA SAPIENTUM (BANANA) FRUIT EXTRACT, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT EXTRACT, PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ETHER, HYDROXYETHYLCELLULOSE, PHENOXYETHANOL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.