BIOVENE BARCELONA Mаска за хидратација со ниацинамид и органско авокадо

475.00 ден

Опис

Одговара  за сите типови коса, со ниацинамид, органско авокадо, арганово масло и растителни протеини од ориз и коноп, за силна нега и помош при обновување на оштетена коса, за волумен, јачина и сјај.
НАЈВАЖНИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ
• Хидрира
• Одржува во добра состојба
• Обновува
• Штити
Дерматолошки тестирана, со клиничка и природна формула со хранливо масло од авокадо одгледувано на органски фарми. Ниацинамидот помага да се подобри целокупниот изглед на косата со зголемување на волуменот и сјајот, а во исто време и со подобрување на текстурата на косата.
94% природни состојки * Веган * НЕ е тестиран на животни * Дерматолошки тестиран * За сите типови коса.
Формулиран без: парабени, фосфати, сулфати SLS (натриум лаурил сулфат) и SLES, формалдехиди, фталати, минерално масло, оксибензон, хидрохинон, триклосан, триклокарбан.
АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Ниацинамид, органско масло од авокадо, арганово масло, оризов протеин, екстракт од семе од коноп, шеа путер.
КЛИНИЧКИ РЕЗУЛТАТИ: Во студија на потрошувачи на 38 испитаници по 3 недели се согласуваат дека:
– 97% маската ја прави косата посјајна и посвиленкаста.
– 92% маската инстантно ја хидрира косата
– 92% маската ја прави косата полесна за стилизирање и полесна за чешлање
– 89% маската и дава на косата повеќе волумен
– 82% маската спречува оштетување на косата.
Создадена во Европа со функционални, природни и органски состојки, омилени скоро од сите потреошувачи. Амбалажата е направена од +50% обновлива органски базирана пластика од шеќерна трска и 100% може да се рециклира, намалувајќи ја зависноста од чиста пластика и овозможувајќи кружна економичност на материјалот, што инаку би одел на депонија. Помалку материјал за пакување,одговорни извори и поодржливи опции за намалување на влијанието врз животната средина и отпадот.Опции за рециклирање и обновување не само што ја има предноста во зачувување на фосилните ресурси, туку и ги намалува емисиите на СО2.
УПАТСТВО ЗА КОРИСТЕЊЕ 
1: На влажна, чиста  коса нанесете доволна количина од маската, втријте со масирање и расчешлајте.
2: Оставете да делува 5-8 минути и исплакнете со многу вода.   Користете 1-2 пати неделно.
СОСТОЈКИ INGREDIENTS / INCI
AQUA, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CETYL ALCOHOL, STEARYL ALCOHOL, BEHENAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, METHOSULFATE DIPALMITOYLETHYL HYDROXYETHYLMONIUM, GLYCERYL OLEATE, NIACINAMIDE, PERSEA GRATISSIMA OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, HYDROLYZED HEMP SEED EXTRACT, HYDROLYZED RICE PROTEIN, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, PHENOXYETHANOL , PARFUM, XANTHAN GUM, LACTIC ACID, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, DISODIUM EDTA, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, CITRONELLOL.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.