BIOVENE BARCELONA Моќен хидратантен третман со колаген за негувани и сензуално истакнати усни

193.00 ден

Категории: , ,

Опис

Хидратирајте ја и нахранете ја нежната кожа на усните со иновативната хранлива хидрогелна колагенска маска BIOVENE – POUT MOUTH.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

ИСТАКНУВА: Ја зајакнува хидратацијата на кожата на усните и истовремено ги истакнува.
ИЗМАЗНУВА: Ги измазнува линиите на усните оставајќи ги подолго време време навлажнети.
ПОДМЛАДУВА: Го враќа/одржува младешкиот природен изглед на усните, а со тоа и на целото лице.
ПРИХРАНУВА: Длабинска нега за да ги одржи усните мазни и полни.
ОДРЖУВА: Ублажува/помага/спречува појава на суви и испукани усни.

Подгответе се за гламурозен изглед и совршен бакнеж, благодарение на ѕвездените состојки: колаген, шеа путер, масло од јојоба и краставица – комбинација која хидратира, врши нежен пилинг и го подобрува/враќа природното руменило на усните. За свеж и привлечен изглед на лицето со сензуално истакнати усни.

96% природни состојки * НЕ е тестиран на животни * Дерматолошки тестиран * Одговара за сите типови кожа; совршен за сува и нормална кожа.

Посветеност на Clean Beauty со одговорни извори и формулиран без специфични состојки за кои се знае или постои сомневање дека се потенцијално штетни за здравјето на луѓето и/или животната средина.

Формулиран без: парабени, пластични микромонисти, сулфати SLS (натриум лаурил сулфат) и SLES, формалдехиди, фталати, минерално масло, оксибензон, хидрохинон, триклосан, триклокарбан.

СОСТОЈКИ: Клиничка формулација со функционални и природни состојки што се омилени скоро кај сите потрошувачи.
КОЛАГЕН: Помага да се подобри еластичноста на кожата, ја забрзува циркулацијата на крвта, што помага да се намали видливоста на брчките.                                                                      ШЕА ПУТЕР: Богат извор на бројни масни киселини и антиоксиданси кои делуваат смирувачки врз кожата и помагаат за заздравување на испуканите усни, но и спречуваат појава на  испукани усни.

МАСЛО ОД  ЈОЈОБА: Формира бариера која ефикасно ја блокира влагата во усните и ги заштитува од надворешните влијанија, одржувајќи ги еластични и меки.                                              КРАСТАВИЦА: Освежувачко и смирувачко дејство врз кожата.

 

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
1: Извадете ја маската од пакувањето и нанесете ја на чисти усни.
2: Оставете да делува 15 минути и потоа отстранете ја.
3: Нежно масирајте – втријте ги преостанатата состојки во усните. Нема потреба да се плакне.
4: Користете два пати неделно или онолку често колку што е потребно.

 

СОСТОЈКИ / INCI:
AQUA (WATER), GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, CETEARYL ALCOHOL, LIMNANTHES ALBA SEED OIL, SORBITAN STEARATE, PROPYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, HYDROLYZED COLLAGEN, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.