BIOVENE BARCELONA Мултифункционален екстра хидратантен сунѓер за капење и туширање со хијалуронска киселина и какао гел – 75 гр. 15+ употреби

479.00 ден

Категории: ,

Опис

Екстра хидратантен мултифункционален сунѓер за капење и туширање со интензивно хидратантно дејство, благодарение на комбинацијата од хијалуронска киселина, какао и масло од грозје која дополнително и ја храни кожата и врши нежна ексфолијација.

За инстантно помека кожа.

Едноставно додадете вода во сунѓерчето за да создадете богата пена.

 

НАЈВАЖНИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

ЕКФОЛИЈАЦИЈА: Ги отстранува несаканите мртви клетки на кожата за да открие убава и затегната кожа.

ИЗМАЗНУВАЊЕ: Ја омекнува кожата и ја подобрува нејзината еластичност со видно помазен изглед.

ПРИХРАНУВАЊЕ: Регенерација и зајакнување на природната заштитна бариера за да се избегне дехидратација.

ВЛАЖНОСТ: Ја “запечатува” влагата во подолните слоеви од кожата за да изгради заштитна бариера која спречува губење на водата и кожата подолго останува мека и мазна.

Clean Beauty * ПОВТОРНА УПОТРЕБА * 15+ УПОТРЕБИ * НЕ е тестиран на животни * Дерматолошки тестиран *

Одговара за сите типови кожа, совршен за нормална, комбинирана и мрсна кожа.

Посветеност на Clean Beauty со одговорни извори и формулирана без специфични состојки за кои се знае или постои сомневање дека се потенцијално штетни за здравјето на луѓето и/или животната средина.

Формулиран без: парабени, пластични микромонисти, сулфати SLS (натриум лаурил сулфат) и SLES, формалдехиди, фталати, минерално масло, оксибензон, хидрохинон, триклосан, триклокарбан.

СОСТОЈКИ: Клиничка формулација со функционални и природни состојки што се омилени скоро кај сите потрошувачи.

ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА: Моќна состојка што ја врзува влагата, докажано ја хидрира кожата, ја задржува влажноста и го спречува губењето на влагата со намалена појава на фини линии и брчки.

КАКАО ПУТЕР: Богат со есенцијални растителни масни киселини, путерот од какао ја храни и помага кожата да формира заштитна бариера за задржување на влагата.

КОКОСОВО МАСЛО: Преполно со витамин Е, есенцијални амино киселини и лауринска и каприлна киселина кои се дел од заштитната функција за да се намали сувоста и да се дозволи кожата да ја задржи влажноста.

ШЕА ПУТЕР: Богат извор на бројни масни киселини и антиоксиданси за локално смирувачки ефекти на кожата.

 

Начин на употреба:

Ставете вода на  сунѓерчето и масирајте го телото со кружни масажни движења за да ја исчистите кожата. По употреба: исцедете го вишокот вода и закачете го да се исуши. 15+ употреби.

 

СОСТОЈКИ/INGREDIENTS / INCI
GLYCERIN, SORBITOL, STEARIC ACID, SUCROSE, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, AQUA(WATER), SODIUM COCOYL ISETHIONATE, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, MYRISTIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), PARFUM(FRAGRANCE), PHENOXYETHANOL, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER, HYALURONIC ACID.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.