Промоција!

BIOVENE BARCELONA Органски серумски третман за лице со пилинг 20% АХА и БХА киселини + масло од чајно дрво – 10мл.

442.00 ден

Опис

Третман за мрсна и комбинирана кожа, склона кон флеки и затнати пори и акни со 20% пилинг AХA + БХA киселини и органско масло од чајно дрво.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:
20% AHA + BHA комплекс + органско чајно дрво.
Чисти,
Балансира,
Ги минимизира порите,
Се бори со флеки,
Го намалува лачењето на себум.

ВЕГАН * Произведен во Европа * Не е тестиран на животни * Дерматолошки тестиран * Погоден за сите типови кожа; совршен за мрсна кожа.

Посветеност на Clean Beauty со одговорни извори и формулирана без специфични состојки за кои се знае или постои сомневање дека се потенцијално штетни за здравјето на луѓето и/или животната средина.

Формулиран без: парабени, пластични микромонисти, сулфати SLS (натриум лаурил сулфат) и SLES, формалдехиди, фталати, минерално масло, оксибензон, хидрохинон, триклосан, триклокарбан.

СОСТОЈКИ НА ПРОИЗВОДОТ:
Клиничка формулација направена со функционални и природни состојки што ги сакате и без оние што можеби не ги сакате. Дерматолошки тестиран. Погоден за сите типови кожа.

САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА: бета хидрокси киселина која помага да се подобри текстурата на кожата и да се исчистат внатрешните ѕидови на порите – се бори против нечистотиите и појавата на флеки.

ГЛИКОЛНА КИСЕЛИНА: Ексфолијант кој помага да се отфрлат мртвите клетки на кожата и да се откријат поновите, посветли слоеви  на кожата.                                                                         ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА: Моќна состојка што ја врзува влагата која може да држи до 1000 пати тежина во вода, докажано  ја хидрира кожата, ја задржува влажноста и го спречува губењето на влагата, намалена појава на фини линии и брчки.
ЧАЈНО ДРВО: Антивоспалителни и антимикробни својства за осветлување и ослободување на чиста, мазна кожа.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
1: Измијте го лицето со чиста крпа и нежно средство за чистење и топла вода.
2: Нанесете го серумот со врвовите на прстите, насочете ги проблематичните делови и несовршеностите.
3: Почекајте да се исуши и нанесете ја омилената дневна или ноќна крема.
Користете 3 пати неделно.
Избегнувајте УВ изложеност.

Не користете со други пилинг киселини или ретинол.
Да не се користи за деца под 3 години.
Се препорачува да се изврши тест на чувствителност пред да се вклучи како нов производ во вашата рутина.

СОСТОЈКИ / INCI:
AQUA (WATER), GLYCERIN, LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, ALCOHOL DENAT., PROPYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, SALICYLIC ACID, MELALEUCA ALTERNIFOLIA (TEA TREE) LEAF OIL, HYDROXYETHYLCELLULOSE, PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ETHER, PHENOXYETHANOL, LIMONENE.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.