BIOVENE BARCELONA Ревитализирачки хранлив рол – он серум за третман на контурите на очите збогатен со 20% ултра-хидратантна хијалуронска киселина и органски комплекс од боровинки.

489.00 ден

Категории: , ,

Опис

Овој рол – он е погоден за употреба на сите типови кожа кои страдаат од отекување на контурите на очите, брчки и темни кругови.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:
Ја заклучува влага со што се зајакнува природната заштитна бариера на кожата, спречувајќи губење на вода за мека и мазна кожа.
Ја ревитализира кожата, оставајќи ја рамномерно тонирана, блескава, росна и еластична.
Ја минимизира појавата на темни кругови, нерамномерниот тон на кожата и отоците околу очите.

97% природни состојки * Дерматолошки тестиран * Погоден за употреба на сите типови кожа, особено нормална, комбинирана и мрсна кожа.

Без парабени, пластични микромонисти, сулфати SLS (натриум лаурил сулфат) и SLES, формалдехиди, фталати и минерално масло. Без суровост и вегански.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Нанесете на чиста, сува кожа, користејќи го ролерот околу контурата на окото и избегнувајќи го непосредниот предел околу очите.

СОСТОЈКИ/ INCI:

AQUA (WATER), GLYCERIN, ALOE BARBASDENSIS (ALOE VERA) LEAF JUICE, SODIUM HYALURONATE, VACCINIUM MYRTILLUS (BLUEBERRY) FRUIT EXTRACT, CAPRYLYL GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, HYDROXYETHYLCELLULOSE, PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ETHER, PHENOXYETHANOL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.