BIOVENE BARCELONA Рол-он против стареење на кожата околу очите со 1% ретинол + органски концентрат од цреша – 15 мл.

549.00 ден

Категории: , ,

Опис

Рол-он серум кој ја смирува нежната кожа околу очите, делува против стареење, помага за подобрување на текстурата, ги елиминира темните кругови и отоците. Oрганската цреша помага за подигнување на контурите и подобрување на состојбата на уморни очи, погоден за сите типови на кожа.Одлично се справува со брчките на контурите на очите, темните кругови и отоците.
Чувајте го во фрижидер за дополнително ладење.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

1% комплекс ретинол + органска цреша.
ЗАТЕГНУВА: Ги таргетира фините-мимични линии и брчки.
ХИДРИРА: Ја хидрира кожата за да помогне во обновувањето на нејзината заштитна бариера и да се минимизира видливоста на знаците на стареење.                                                            ПРОТИВ УМОРЕН ИЗГЛЕД НА ОЧИТЕ: Ја намалува видливоста на темните кругови.

ВЕГАН * 95% природни состојки * Произведен во Европа * Не е тестиран на животни * Дерматолошки тестиран * Погоден за сите типови кожа; совршен за нормална, комбинирана и мрсна кожа.

Посветеност на Clean Beauty со одговорни извори и формулирана без специфични состојки за кои се знае или постои сомневање дека се потенцијално штетни за здравјето на луѓето и/или животната средина.

Формулиран без: парабени, пластични микромонисти, сулфати SLS (натриум лаурил сулфат) и SLES, формалдехиди, фталати, минерално масло, оксибензон, хидрохинон, триклосан, триклокарбан.

СОСТОЈКИ НА ПРОИЗВОДОТ:
Клиничка формулација направена со функционални и природни состојки што ги сакате и без оние што можеби не ги сакате.
Дерматолошки тестиран.
Погоден за сите типови кожа

РЕТИНОЛ: Помага во намалување на фините линии и брчки за младешки изглед, преку стимулирање на производството на колаген, минимизирање на видливоста на брчките, ја подобрува бојата на кожата и ги осветлува темните старечки дамки.
ЦРЕША: Црешите обезбедуваат природно снабдување со витамин А, Б, Ц и Е, кои се борат против слободните радикали за да помогнат со спречување на појава на знаците на предвремено стареење.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Нанесете на чиста, сува кожа, користејќи го ролерот околу контурата на окото, избегнувајќи го непосредниот предел околу очите.

СОСТОЈКИ / INCI:
AQUA (WATER), GLYCERIN, ETHYLHEXYL STEARATE, RETINOL, RETINYL PALMITATE, PRUNUS AVIUM (CHERRY) FRUIT EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, TOCOPHEROL, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, POLYSORBATE 20, POLYSORBATE 60, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ISOHEXADECANE, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.