BIOVENE BARCELONA Серум за третман на лице со 20% витамин Ц комплекс + органска банана – 10 мл.

465.00 ден

Опис

Осветлувачки серум за третман на лице со 20% Витамин Ц и органска банана – за прозрачно сјајна кожа, спречува стареење на кожата, погоден за уморна и безживотна кожа, хиперпигментација и знаци на стареење.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

20% витамин Ц комплекс + органска банана,
Осветлува,
Ги подобрува контурите на лицето – затегнува,
Се бори со видливите знаци на стареење,
Целодневна хидратација.

97% природни состојки * ВЕГАН * Произведен во Европа * Не е тестиран на животни * Дерматолошки тестиран * Погоден за сите типови кожа; совршен за нормална, комбинирана и мрсна кожа.

Посветеност на Clean Beauty со одговорни извори и формулирана без специфични состојки за кои се знае или постои сомневање дека се потенцијално штетни за здравјето на луѓето и/или животната средина.

Формулиран без: парабени, пластични микромонисти, сулфати SLS (натриум лаурил сулфат) и SLES, формалдехиди, фталати, минерално масло, оксибензон, хидрохинон, триклосан, триклокарбан.

СОСТОЈКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

Клиничка формулација направена со функционални и природни состојки што ги сакате и без оние што можеби не ги сакате.
Дерматолошки тестиран.
Погоден за сите типови кожа.

ВИТАМИН Ц: Помага во намалување /успорување на појавата на знаците на стареење. За помлада, посветла и пожива кожа.

БАНАНА: Позната како природен ботокс, бананата е богат извор на калиум со антиоксидантни својства и хранливи материи кои се борат против брчките, кои можат да помогнат да се избледат старечките дамки и да се спречи појавата на фини линии, ја хидрира и ја навлажнува сувата кожа, правејќи ја мека и еластична.

ПОРТОКАЛ: Истражувањата покажуваат дека витаминот Ц во портокалите игра голема улога во контролирањето на знаците на стареење. Тоа и помага на кожата  да изгледа свежа, младешка, полна и цврста.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

1: Измијте го лицето со чиста крпа, со нежно средство за чистење и топла вода.
2: Нанесете го серумот на лицето со врвовите на прстите.
3: Нежно масирајте го серумот во кожата до комплетна апсорпција.
4: Кога кожата ќе биде комплетно сува, нанесете ја омилената дневна или ноќна крема.

Користете двапати дневно, наутро и навечер. Избегнувајте УВ изложеност. Не го користете производот во комбинација со пилинг киселини или ретинол.

*Препорачливо е да се изврши тест за чувствителност пред да се вгради кој било нов производ во вашата рутина за разубавување

СОСТОЈКИ / INCI:

AQUA (WATER), GLYCERIN, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, MUSA SAPIENTUM (BANANA) FRUIT EXTRACT, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT EXTRACT, PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ETHER, HYDROXYETHYLCELLULOSE, PHENOXYETHANOL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.