BIOVENE BARCELONA Шампон со ниацинамид и органско авокадо

495.00 ден

Опис

Спречува/успорува опаѓање и оштетување на косата

НАЈВАЖНИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ 
• Чисти
• Хидрира
• Штити
• Спречува појава на расцветани врвови и оштетувања на влакната на косата по должина
Шампон кој одговара за сите типови коса, со ниацинамид, хранливо масло од органско авокадо одгледувано на органски фарми, арганово масло и растителни протеини од ориз и коноп, за чистење на скалпот, хидратација и помош при обновување на оштетена коса.  Ниацинамидот помага да се подобри целокупниот изглед на косата, дава волумен и сјај, а во исто време ја подобрува текстурата на косата. Стимулира создавање на кератин.
94% природни состојки * Веган * НЕ е тестиран на животни * Дерматолошки тестиран * За сите типови коса
Формулиран без: парабени, фосфати, сулфати SLS (натриум лаурил сулфат) и SLES, формалдехиди, фталати, минерално масло, оксибензон, хидрохинон, триклосан, триклокарбан.
АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Ниацинамид, органско масло од авокадо, арганово масло, протеин од ориз, екстракт од семе од коноп, шеа путер.
КЛИНИЧКИ РЕЗУЛТАТИ: Во студија за потрошувачи- 42 испитаници по 4 недели се согласни :
– 98% шампонот ефикасно ја чисти косата
– 95% шампонот ја враќа влажноста и заштитува од сушење
– 95% шампонот ја прави косата мека и ѝ дава енергија
– 90% шампонот дава волумен
– 83% шампонот ја прави косата поотпорна на идно оштетување
– 81% шампонот спречува опаѓање на косата
Создаден во Европа со функционални, природни и органски состојки, омилени скоро од сите потрошувачи. Амбалажата е направена од +50% обновлива органски базирана пластика од шеќерна трска и 100% може да се рециклира, намалувајќи ја зависноста од чиста пластика и овозможувајќи кружна економичност на материјалот, што инаку би одел на депонија. Помалку материјал за пакување, одговорни извори и поодржливи опции за намалување на влијанието врз животната средина и отпадот. Опции за рециклирање и обновување не само што ја има предноста во зачувување на фосилните ресурси, туку и ги намалува емисиите на СО2
Формулиран без: парабени, фосфати, сулфати SLS (натриум лаурил сулфат) и SLES, формалдехиди, фталати, минерално масло, оксибензон, хидрохинон, триклосан, триклокарбан.
НАЧИН НА УПОТРЕБА:
1: Нанесете го шампонот на влажна коса и скалп со масирање, додавајќи повеќе вода за да се активира богата пена.
2: Исплакнете темелно.
3: Продолжете со маската за коса од линијата The conscious™ Niacinamide Repair-Protect
Одличен и за боена коса. Погоден за секојдневна употреба
СОСТОЈКИ INGREDIENTS / INCI
AQUA, COCO GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, GLYCERYL OLEATE, NIACINAMIDE, PERSEA GRATISSIMA OIL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, HYDROLYZED HEMP SEED EXTRACT, HYDROLYZED RICE PROTEIN, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, XANTHAN GUM, PARFUM, DISODIUM EDTA, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CITRONELLOL, HEXYL-CINNAMAL, LINALOOL.
The conscious™ е регистрирана трговска марка, одговорно произведена од Biovène Barcelona (Biovene Cosmetics SL).

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.