BIOVENE BARCELONA СВИЛЕНКАСТО НЕЖЕН КОКОСОВ ПУТЕР ЗА БРИЧЕЊЕ – за интимна зона и други делови од телото – 50 мл.

695.00 ден

Категории: ,

Опис

Органски кокосов хидратантен путер засилен со витамин Е и ванила за лесно и безбедно бричење на целото тело.

Спречува појава на враснати влакненца, истовремено обновувајќи ја еластичноста и мекоста на кожата.

 

НАЈВАЖНИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

СВИЛЕНКАСТА ТЕКСТУРА: Ја затегнува и омекнува кожата, ја враќа цврстината и енергијата

ЕЛАСТИЧНОСТ: Го обновува природниот изглед на кожата и спречува  да изгледа опуштено.

ХИДРАТАЦИЈА: Одржува хидратација подолг период, се бори против сувоста и дехидратацијата, предвременото стареење и негативните влијанија на околината.

+90% Природни состојки* Произведен во Европа * НЕ е тестиран на животни * Дерматолошки тестиран * ВЕГАН * Одговара за сите типови кожа, совршен за нормална, комбинирана и мрсна кожа.

Посветеност на Clean Beauty со одговорни извори и формулирана без специфични состојки за кои се знае или постои сомневање дека се потенцијално штетни за здравјето на луѓето и/или животната средина.

Формулиран без: парабени, пластични микромонисти, сулфати SLS (натриум лаурил сулфат) и SLES, формалдехиди, фталати, минерално масло, оксибензон, хидрохинон, триклосан, триклокарбан.

СОСТОЈКИ: Клиничка формулација со функционални и природни состојки што се омилени скоро кај сите потрошувачи.

КОКОСОВО МАСЛО: Преполно со витамин Е, есенцијални амино киселини и лауринска и каприлна киселина кои се дел од заштитната функција за да се намали сувоста и да се дозволи кожата да ја задржи влажноста.

ВИТАМИН Е: Помага во заштитата од предвремено стареење на кожата. За сјајна кожа без брчки.

ВАНИЛА: Ванилата е многу богата со антиоксиданси кои можат да помогнат да се неутрализираат слободните радикали и да се успорат знаците на стареење како фини линии, брчки и старечки дамки.

Начин на употреба:

За најдобри резултати, бричете се за време или одма после туширање.
Навлажнете ја кожата со топла вода, направете пена од кремот за бричење или едноставно само нежно нанесете ја на деловите каде што ќе делувате.
Следете ја насоката на растот на влакненцата. Може да ја повторите постапката.

 

СОСТОЈКИ-INGREDIENTS / INCI
AQUA, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, GLYCERIN, DIMETHICONE, BEESWAX, GLYCERYL STEARATE, COCOS NUCIFERA OIL, TOCOPHERYL ACETATE, VANILLA PLANIFOLIA BEAN EXTRACT, CETEARETH-20, CETEARETH-12, CETYL PALMITATE, LAURYL GLUCOSIDE, PARFUM, PHENOXYETHANOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, BHT, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CI 42090

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.