BIOVENE BARCELONA Лепенки за инстантно чистење на порите на носот од митесери

Една кутија содржи 6 ленти

443.00 ден

Опис

Состав: Активен јаглен, Алое вера, Вештерска леска и масло од чајно дрво

Начин на употреба:

Исчистете го лицето со вода за да се отстранат нечистотиите и остатоците од шминка. Поминете го носот со топла вода за да остане кожата влажна
Со суви раце отстранете го заштитниот филм од лентата
Нанесете ја лентатата со сјајната страна на носот и со нежен притисок елиминирајте ги меурчињата
Оставете да делува 15мин, а потоа внимателно отстранете ја лентата “PEЕL  OFF“ од надвор кон средината. Ако лентата е многу цврста нанесете малку вода врз неа Завршете со тоник и хидратантен крем.

Внимание: САМО ЗА НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА. ИЗБЕГНУВАЈТЕ КОНТАКТ СО ОЧИТЕ И СЛУЗНИТЕ МЕМБРАНИ И ПОДАЛЕКУ ОД ДОФАТ НА ДЕЦАТА. ДА НЕ СЕ УПОТРЕБУВА ДОКОЛКУ КОЖАТА Е ПОВРЕДЕНА И/ИЛИ ИРИТИРАНА. ДОКОЛКУ ПОЧУВСТВУВАТЕ НЕКАКВИ НЕПРИЈАТНОСТ, ПЕЦКАЊЕ И/ИЛИ ЧЕШАЊЕ ПРЕКИНЕТЕ СО УПОТРЕБА.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.