BOURJOIS Healthy Mix BB крема

675.00 ден

SKU: Недостапно Категорија:

Опис

Изгледајте прекрасно со нашата BB Крема! Healthy Mix BB кремата од Bourjois е вашиот природен сојузник. Совршениот микс од витамини А, Ц, Е и Б5, е најдобриот удар против знаците на умор на вашето лице. Кремата ја потикнува блескавоста на вашата кожа и ѝ дава сјаен, здрав изглед и природен тен. Оваа крема го изедначува тенот и ги крие несовршеностите, правејќи ја кожата свиленкасто мека. Освен тоа, Healthy Mix BB кремата има формула која е толку лесна и деликатна, така што нема ни да забележите дека ја носите. Перфектно се вклопува со вашата кожа, ја остава да дише и ѝ овозможува 24 часовна хидратација. Покрај сево ова, кремата има убава, свежа овошна арома. Зграпчи го денот со Bourjois Healthy Mix BB кремата!

  • BB крема која ги покрива знаците на умор и перфектно го изедначува тенот и несовршеностите на кожата.
  • Овозможува 24 часовна хидратација.
  • Ултра лесна формула која дава чуство на “гола” кожа и ѝ дозволува на кожата да дише.
  • Збогатена со витамин А, Ц, Е и Б5 кои помагаат да се намалат знаците на умор.
  • Со свеж, овошен мирис.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.