BOURJOIS Healthy Mix Пудра

937.00 ден

SKU: Недостапно Категорија:

Опис

Bourjois Healthy Mix Anti-Fatigue течната пудра ќе ви даде природен сјај кој ќе направи вашата кожа да изгледа здраво и одморено. Мешавината од витамини Ц, Е и Б5, инстантно ги брише несовршеностите и знаците на умор, а истовремено ја зголемува блескавоста на кожата давајќи и свеж изглед. Кожата ќе биде за 70% поблескава од голата кожа и ќе остане хидратирана до 24 часа. Освен тоа благодарение на не комодогената формула, порите нема да бидат затворени.  Нејзината нежна текстура одлично се вклопува со кожата и останува пријатна за носење во текот на целиот ден. Средната покривна моќ дава природен полу-мат завршеток веднаш по нанесувањето. Healthy Mix Anti-Fatigue течната пудра од Bourjois ќе биде вашето ново тајно оружје за секогаш свеж и блескав изглед!

  • Средна покривност која обезбедува блескав завршеток кој трае до 16 часа.
  • Формулата против стареење измешана со витамин Ц дава одморен изглед, витаминот Е овозможува антиоксидативно дејство, додека витаминот Б5 ја тонира кожата.
  • Содржи хијалуронска киселина за 24 часовна хидратација.
  • Сферичните прашоци овозможуваат чувство на мекост и оптички ги заматуваат недостатоците.
  • Погодна за сите видови кожа, посебно сува.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.