Будење

Автор: Мартин Видмарк, Емилија Џубак

500.00 ден

Категории: ,

Опис

Ларсон веќе беше стар. Видот му беше замаглен, а коските му крцкаа. Живееше сам во својата голема и дотраена куќа. На прозорците, кои и онака не ги отвораше, висеа овенати цвеќиња. Дури и на Јохан Себастијан, неговиот мачор, му се имаше смачено од овој старец. 

 

Мартин Видмарк е еден од најплодните шведски автори на детска литература со над сто наслови зад себе. Неговите дела се преведени на повеќе од триесет и пет јазици во светот. 

 

Полската илустраторка Емилија Џубак дипломирала на Академијата за уметности во Познањ. Наградувана е за илустрациите на многубројни сликовници преведени на повеќе јазици. Илустрациите во оваа книга се изработени со дрвени бои. 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.