CHOBS Aloe Vera Маска од алое вера

25 мл

160.00 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

1. По чистење на лицето со топла вода, со крпа избришете го вашето лице.

2. Извадете го листот, распространете го добро и еднакво нанесете го на целото лице.

3. По 10-20 минути, кога есенцијата ќе се апсорбира во кожата, нежно отстранете го листот од лицето.

4. Преостанатата есенција на лицето лесно натапкајте ја до целосна апсорбција. Исто така може да се нанесе и на вратот, рацете и нозете.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, *ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, **GLYCERIN, XANTHAN GUM, PROPANEDIOL, LIMONENE, *CITRUS AURANTIUM BERGAMIA FRUIT OIL, *CITRUS LIMON PEEL OIL, *ROSMARINUS OFFICINALIS EXTRACT, *PELARGONIUM GRAVEOLENS OIL, ANGELICA GIGAS EXTRACT, HORDEUM VULGARE SEED EXTRACT, LINALOOL, LYCIUM CHINENSE FRUIT EXTRACT, *CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER, *ROSE EXTRACT, CITRONELLOL, *LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL, GERANIOL, LILIUM TIGRINUM EXTRACT, PULSATILLA KOREANA EXTRACT, USNEA BARBATA EXTRACT, ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, CITRAL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.