CHOBS GREEN TEA Маска за лице

25 мл

160.00 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

1. По чистење на лицето со топла вода, со крпа избришете го вашето лице.

2. Извадете го листот, распространете го добро и еднакво нанесете го на целото лице.

3. По 10-20 минути, кога есенцијата ќе се апсорбира во кожата, нежно отстранете го листот од лицето.

4. Преостанатата есенција на лицето лесно натапкајте ја до целосна апсорбција. Исто така може да се нанесе и на вратот, рацете и нозете.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, *CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, *CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER, XANTHAN GUM, PROPANEDIOL, PULSATILLA KOREANA EXTRACT, USNEA BARBATA EXTRACT, ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, *CITRUS RETICULATA PEEL OIL, *CITRUS LIMON PEEL OIL, *CITRUS PARADISI PEEL OIL, CNIDIUM OFFICINALE ROOT EXTRACT, LYCIUM CHINENSE FRUIT EXTRACT, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT, *LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL, VITIS VINIFERA FRUIT EXTRACT, *ANTHEMIS NOBILIS FLOWER OIL, CARUM PETROSELINUM EXTRACT, CUPRESSUS SEMPERVIRENS FRUIT EXTRACT, LIMONENE, LINALOOL.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.