CHOBS ROSE Маска за лице

25 мл

180.00 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

1. По чистење на лицето со топла вода, со крпа избришете го вашето лице.

2. Извадете го листот, распространете го добро и еднакво нанесете го на целото лице.

3. По 10-20 минути, кога есенцијата ќе се апсорбира во кожата, нежно отстранете го листот од лицето.

4. Преостанатата есенција на лицето лесно натапкајте ја до целосна апсорбција. Исто така може да се нанесе и на вратот, рацете и нозете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, **GLYCERIN, *PYRUS MALUS FRUIT WATER, *ROSE EXTRACT, *ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, PULSATILLA KOREANA EXTRACT, USNEA BARBATA EXTRACT, ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, *ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF WATER, XANTHAN GUM, POLYGLYCERYL-10 LAURATE, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, *CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER, *PORTULACA OLERACEA EXTRACT, POLYGLYCERYL-10 MYRISTATE, ADENOSINE, *CITRUS AURANTIUM BERGAMIA FRUIT OIL, *PELARGONIUM GRAVEOLENS OIL, LIMONENE, ARGININE, LINALOOL, CITRONELLOL, *FUSANUS SPICATUS WOOD OIL, GERANIOL, *LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.