COS DE BAHA Niacinamide 10% + Zinc 1% Серум

30мл

810.00 ден

Нема на залиха

Категории: , ,

Опис

Cos De BAHA Niacinamide 10% + Zinc 1% e серум со 10% ниацинамид и 1% цинк наменет за третман за намалување на изгледот на порите, изедначување на тенот, намалување на акни, флеки од акни, хиперпигментација, изедначување на тенот, балансирање на кожата и намалување на производството на себум. Серумот помага и за смирување на иритираната и проблематична кожа, како и при третман на различни видови акни, но и за лузни од акни. Овој серум е особено ефикасен и за кожа со нарушена кожна бариера но и за кожа со знаци на предвремено стареење.

Состав:

Organic Aloe Barbadensis Leaf Extract,Niacinamide, Propanediol,Glycerin,1,2-Hexanediol,Zinc PCA,Sodium Hyaluronate,Allantoin,Dipotassium Glycyrrhizate, Organic Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Organic Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Organic Eucalyp tus Globulus Leaf Extract, Organic Thymus Vulg aris (Thyme) Extract, Organic Aspalathus Linea ris Extract. Total Organic Ingredients : 78%

Како се користи:

На чисто и тонирано лице, ставете 1-2 капки и размачкајте или тапкајте. Продолжете со редовната нега. Користете наутро и навечер.

Секој функционален серум потенцијално може да предизвика реакција. Затоа пред употреба, тестирајте го производот и ставете мала количина на мал дел под брадата или пак идеално позади увото и почекајте 24 часа за да бидете сигурни дека производот нема да предизвика реакција.

Доколку имате сензитивна кожа измешајте го серумот со хидратантна крема или пак друг хидратантен серум и полека воведете го во рутината.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.