COS DE BAHA Retiol 2.5% Серум

30мл

920.00 ден

Само 1 останати во залиха

Категории: , ,

Опис

Ретиноидите се „златен стандард“ кога се зборува за антиејџ нега. Ретонолот е дериват на Витаминот А за кој постојат 40 години истражувања и искуство кои ја потврдуваат ефикасноста во редуцирањето и измазнувањето на брчките како и за зголемување на производството на колаген за кожа со младешки сјај. Ретинолот е особено ефикасен и во третманот на различни видови акни, како и за подобрувањето на текстурата на кожата, но и за третман на хиперпигментација.

Состав:

*Aloe Barbadensis Leaf Extract(hydration/skin replenishing/Vegetable), (hydration, Non GMO Corn),Retinol(skin-restoring, anti-wrinkles), Sodium Hyaluronate(hydration/skin replenishing), niacinamide(vitamin B3, skin-restoring ), 1,2-Hexanediol(Prevent oxidation), Polysorbate 20(texture enhancer), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), *Rosa Damascena Ext,*Lavandula Angustifolia Flower Ext,*Camellia Sinensis Leaf Ext,*Melissa Officinalis Leaf Ext,*Artemisia Vulgaris Ext, Disodium EDTA *Mark: Organic Ingredients. Organic 50%

Како се користи:

На чисто и тонирано лице, ставете 1-2 капки и размачкајте или тапкајте. Продолжете со редовната нега. Користете го серумот навечер.

Секој функционален серум потенцијално може да предизвика реакција. Затоа пред употреба, тестирајте го производот и ставете мала количина на мал дел под брадата или пак идеално позади увото и почекајте 24 часа за да бидете сигурни дека производот нема да предизвика реакција.

Доколку имате сензитивна кожа измешајте го серумот со хидратантна крема или пак друг хидратантен серум и полека воведете го во рутината.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.