COS DE BAHA Salicylic Acid 4% Серум

30мл

810.00 ден

Само 1 останати во залиха

Категории: , ,

Опис

Cos De BAHA Salicylic Acid 4% е серум со 4% салицилна киселина, и ниацинамид наменет за третман на акни, ексфолијација на кожата и длабинско чистење на порите за минимизирање на нивниот изглед.

Со овој серум ќе ги решите вашите проблеми со акни. Салицилната киселина ја ексфолира кожата и навлегува длабоко во порите со што ја спречува појавата на акни но и на црнки на кожата. Воедно го намалува црвенилото на кожата и го забрзува процесот на заздравување на кожата и ги суши и ја намалува појавата на акни. Редовното и правилно користење овозможува одлични резултати.

Воедно, овој серум е одличен и за намалување на пигментацијата, го намалува производството на меланин, генерално го намалува црвенилото на лицето и ја подобрува еластичноста на кожата.

Состав:

*Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cocamidopropyl Dimethylamine, Salicylic Acid (4%), 1,2-Hexanediol, Propanediol, Niacinamide, *Rosa Damascena Ext, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Ext, Camellia Sinensis Leaf Ext, Melissa Officinalis Leaf Ext, Artemisia Vulgaris Ext, Hydroxyethylcellulose. *Mark: Organic Ingredients. Organic 75%

Како се користи:

На чисто и тонирано лице, ставете 1-2 капки и размачкајте или тапкајте. Продолжете со редовната нега. Користете го серумот навечер.

Секој функционален серум потенцијално може да предизвика реакција. Затоа пред употреба, тестирајте го производот и ставете мала количина на мал дел под брадата или пак идеално позади увото и почекајте 24 часа за да бидете сигурни дека производот нема да предизвика реакција.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.