COS DE BAHA Tranexamic Acid 5% Серум

30мл

920.00 ден

Нема на залиха

Категории: , ,

Опис

Cos De BAHA Tranexamic Acid 5% е серум со 5% Tranexamic Acid и 5% ниацинамид наменет за третирање на различни видови пигментации, изедначување на тенот и намалување на изгледот на лузните од акни. Транексамичната киселина функционира на начин на кој го блокира трансферот на пигмент од меланоцитите (клетките кои произведуваат пигмент во кожата) кон кератоцитите (клетките кои синтетизираат кератин кои се наоѓаат во горниот слој на кожата – епидермисот) со што ја намалува пигментацијата предизвикана од различни состојби.

Иако е релативно нова состојка, истата покажува одлични резултати во избледувањето на различни видови дисколорација на кожата, вклучително и дамки од акни како и мелазма која знае да е прилично упорна.

Доколку го користите овој серум во комбинација со салицилна киселина, ниацинамид, азелаична киселина, Витамин Ц, производи со екстракт од сладок корен и ретинол, секако во препорачани рутини и комбинации, истите ќе ја зголемат ефикасноста и ќе го убрзаат процесот на избелување.

Состав:

*Aloe Barbadensis Leaf Ext., Tranexamic Acid, Niacinamide, Glycereth-26, Betaine, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Xanthan Gum, Citric Acid,*Camellia Sinensis Leaf Ext,*Sambucus Nigra Flower Ext,*Momordica Charantia Fruit Ext,*Leontopodium Alpinum Ext. *Mark: N.O.I.P 78%

Како се користи:

На чисто и тонирано лице, ставете 1-2 капки и размачкајте или тапкајте. Продолжете со редовната нега. Користете го серумот и наутро и навечер.

Секој функционален серум потенцијално може да предизвика реакција. Затоа пред употреба, тестирајте го производот и ставете мала количина на мал дел под брадата или пак идеално позади увото и почекајте 24 часа за да бидете сигурни дека производот нема да предизвика реакција.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.