Промоција!

TUMMY TOX Curcuma Caps Капсули

Најмоќниот екстракт од куркума на пазарот со витамин Д3 и корисни ефекти врз целото тело!

-Го зајакне на вашиот имунолошки систем
-Jа негува кожата
-Го штити црниот дроб – тој е главниот орган за топење на маснотиите
-Спречи акумулација на маснотии
-Ги одржува здрави белите дробови и горниот респираторен тракт

30 капсули

 

799.00 ден

SKU: CUC001 Категории: , ,

Опис

Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1-2 капсули денвено со чаша вода после оброк.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки: NovaSOL Куркумин [полисорбат, екстракт од куркума лонга ризоми со 6% куркуминоиди, холекалциферол], антиоксиданс: Л-аскорбинска киселина, капсули: хидроксипропил метил целулоза.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.