FRAN Магнетни трепки

Сет магнетни трепки со магнетен ајлајнер

1,700.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , ,

Опис

FRAN Магнетните трепки можеш да ги нанесец самостојно, изгледаат професионално, траат цел ден и се магично лесни за отстранување.

Како се нанесуваат :

 1. Најпрво измери ги трепките на твоето око. Доколку има потреба скрати ја должината за да ја прилагодиш кон твоите очни капаци
 2. Добро протреси го ајлајнерот
 3. Нанеси линија најблиску до твоите трепки во дебелина и должина по твоја желба
 4. Почекај околу 2 минути за површината на ајлајнерот да биде спремна за нанесување. Истата треба да биде малку леплива, не сосема сува.
 5. Нежно свиткај ја основата на магнетните трепки за да ги прилагодиш кон твоите очни капаци
 6. Нанеси ги магнетните трепки. За попрецизна апликација користи го металниот апликатор.
 • За отстранување на магнетните трепки користи отстранувач за шминка на памучни тупферчиња
 • Нежно притисни ги тупферите на очниот капак и сосема нежно протриј
 • Остави 1 минута да делува, па отстрани ги трепките
 • Убаво исчисти ги очите и трепките
 • Врати ги магнетните трепки во својата кутија и чувај ги затворени до следното користење

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.