Промоција!

Frida Knit Studio Капа

Целосно рачно изработена зимска капа совршена за ладните зимски денови.

890.00 ден

Категории: , ,

Опис

Frida Knit Studio е мал бренд за плетени џемпеи и кардигани, основан од мајка и ќерка. Нивната филозофија е да создадат бавна мода, со најдобар квалитет и производство, притоа погрижувајќи се нивните производи да траат многу години. Нивните производи се целосно рачно изработени и потребни се повеќе часови за да се произведе едно парче, користејќи исклучиво квалитетно предиво. Целото производство е направено во Македонија, исклучиво од жени плетачки.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.