HEIMISH All Clean Balm Чистач за лице

555.00 ден1,399.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , ,

Опис

Длабински ја чисти кожата, истовремено отсранувајки ја и најтешката шминка како и црнките кои се создаваат на лицето.
Клинички тестирана формула која содржи 10 типови на природни масла кои придонесуваат за лесно и длабинско чистење, притоа оставајки ја кожата здрава и хидрирана. Шеа путерот и екстрактот од кокос придонесуваат за посебна еластичност, смиреност и мекост на кожата.

Состав:

Ethylhexyl Palmitate,Cetyl Ethylhexanoate,PEG-20 Glyceryl Triisostearate,Polyethylene,PEG-8 Isostearate,Butyrospermum Parkii (Shea) Butter,Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract,Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract,Freesia Refracta Extract,Iris Versicolor Extract,Jasminum Officinale (Jasmine) Extract,Lilium Tigrinum Extract,Leontopodium Alpinum Extract,Nelumbium Speciosum Flower Extract,Narcissus Pseudo-Narcissus (Daffodil) Flower Extract,Rose Extract,Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil,Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil,Pelargonium Graveolens Flower Oil,Amyris Balsamifera Bark Oil,Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil,Eucalyptus Globulus Leaf Oil,Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil,Juniperus Mexicana Oil,Boswellia Carterii Oil,Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil,Tocopheryl Acetate,Water,Butylene Glycol,Citric Acid,Phenoxyethanol,Ethylhexylglycerin,1,2-Hexanediol,Limonene,Citral,Linalool

Како се користи:

Нанесете на сува кожа со шпатулата која е во самото пакување, нежно измасирајте го лицето и исплакнете со млака вода.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.