NOVEXPERT Hyaluronic Acid Booster Серум за лице со хилауронска киселина

30 мл

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
480мг. ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

3,070.00 ден

SKU: 3661467002227 Категории: , ,

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете 2 до 3 капки дневно на целото лице и врат. Овој серум може да се користи самостојно или пред вашата вообичаена крема. Не чекајте помеѓу нанесувањето на серумот и вашата крема. Оставете да се впие 5 минути пред вашата шминка.

Фреквенција на употреба: наутро и/или навечер. Со консумирање 2-3 капки на ден, серумот ќе ви трае помеѓу два и три месеци.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, GLYCERIN°, PROPANEDIOL°, SODIUM LACTATE°, SODIUM HYALURONATE°, PERFUME (FRAGRANCE)°, SODIUM PCA°, ARGININE°, LACTOBACILLUS FERMENT°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, PHYTIC ACID°, XYLITYLGLUCOSIDE°, ANHYDROXYLITOL°, XYLITOL°, GALACTARIC ACID°, PCA ETHYL COCOYL ARGINATE°

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.