NOVEXPERT Hyaluronic Acid Гел за лице

40 мл

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД КАФЕНИ АЛГИ • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА

 

2,455.00 ден

Категории: , ,

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Со нежни кружни движења нанесете го гелот на целото лице и врат. Оставете го да се впие 5 минути пред да нанесете шминка.

Фреквенција на употреба: наутро и/или навечер.

ШТО ДРУГО?

Променете ја рутината според климата (патување) или годишните времиња.

  • Зимно време: нанесете 2 капки од booster серумот со хиалуронска киселина пред овој гел.
  • Летно време: напрскајте на лицето од спрејот Smoothing Toning Mist пред овој гел.

СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA (WATER)°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, BUTYLENE GLYCOL°, GLYCERIN°, TREHALOSE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, BENTONITE°, ARGININE°, SODIUM HYALURONATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE°*, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT°, LAUROYL LYSINE°, BIOSACCHARIDE GUM-2°, SCLEROTIUM GUM°, COMMIPHORA MUKUL RESIN EXTRACT°, TOCOPHEROL°, XANTHAN GUM°, GLYCERYL CAPRYLATE°, PHYTIC ACID°, CITRIC ACID°, ALARIA ESCULENTA EXTRACT°

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
20% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT
Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.