NOVEXPERT Hyaluronic Acid Крема за лице

40 мл

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД КАФЕНИ АЛГИ • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА

2,455.00 ден

SKU: 3661467002531 Категории: , ,

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Со нежни кружни движења нанесете ја кремата на целото лице и врат. Оставете ја да се впие 5 минути пред да нанесете шминка.

Фреквенција на употреба: наутро и/или навечер.

СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA (WATER)°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, BUTYLENE GLYCOL°, GLYCERIN°, TREHALOSE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, BENTONITE°, ARGININE°, SODIUM HYALURONATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE°*, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT°, LAUROYL LYSINE°, BIOSACCHARIDE GUM-2°, SCLEROTIUM GUM°, COMMIPHORA MUKUL RESIN EXTRACT°, TOCOPHEROL°, XANTHAN GUM°, GLYCERYL CAPRYLATE°, PHYTIC ACID°, CITRIC ACID°, ALARIA ESCULENTA EXTRACT°

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.