NOVEXPERT Hyaluronic Acid Lip’up Серум за усни

8 мл.

ВОЛУМЕН • ХРАНЕЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • БИСАБОЛОЛ • АРГАНОВО МАСЛО

1,100.00 ден

SKU: 3661467002104 Категории: , ,

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

Нанесете на усните. Како да го комбинирате вашиот кармин со Lip’Up серумот?

Опција бр.1 – за МАТ ефект: нанесете Lip’Up, оставете го да делува 15 минути и потоа ставете кармин.

Опција бр.2 – за СЈАЕН ефект: нанесете го карминот и веднаш потоа нанесете Lip’Up.

Фреквенција на употреба: користете 3 пати на ден. Наутро, еднаш или двапати во текот на денот и по можност и навечер.

СОСТОЈКИ (INCI): HYDROXYSTEARIC/LINOLENIC/OLEIC POLYGLYCERIDES°, RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL°, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER°, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, AQUA (WATER)°, SODIUM HYALURONATE°, PTYCHOPETALUM OLACOIDES BARK/ROOT EXTRACT°, COMMIPHORA MUKUL RESIN EXTRACT°, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) UNSAPONIFIABLES°, PALMITOYL ISOLEUCINE°, TOCOPHEROL°, BISABOLOL°, GLYCERIN°, ALARIA ESCULENTA EXTRACT°, PALMITIC ACID°, CROTON LECHLERI RESIN EXTRACT°, MENTHOL°, TRIHYDROXYSTEARIN°, GLYCERYL CAPRYLATE°, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL°, MENTHYL LACTATE°, MELIA AZADIRACHTA FLOWER EXTRACT°, PARFUM (FRAGRANCE) °, MELIA AZADIRACHTA SEED EXTRACT°, COCCINIA INDICA FRUIT EXTRACT°.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.