IGNIS CREATIVE Свеќа

300.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , ,

Опис

Рачно изработена свеќа од исклучиво природни материјали, односно од соин восок и есенцијални масла.

Свеќата не само што не се штетни по вашито здравје, туку и траат многу подолго од обичните парафински свеќи, бидејќи времетраењето на горење на соиниот восок е подолго што значи дека и вашата свеќа подолго ќе трае!

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.