INDOOR GARDEN ELEGANCE COLLECTION (PEPEROMIA ROSSO) Градина

1,100.00 ден

Нема на залиха

Опис

Декоративна градина за во ентериер од колекцијата Concrete Gardens – Elegance на Indoor Garden.

Композицијата е аранжирана во уникатен, рачно изработен, лесен бетонски сад.
Латинско име на растението: Peperomia Rosso
Симболика: Симбол на среќа и пријателство. Често се подарува со порака „Сè ќе биде во ред“.
Одржување:
– индиректна сончева светлина или вештачко осветлување
– пресадување напролет
– 1-2 неделно (штом ќе се исуши површинскиот слој од супстратот)

*препорака: често температурата и влажноста во воздухот се различни во зависност од просторот, затоа повремено (идеално – секој втор ден) проверувајте ја влажноста со допир на површината на супсратот (земјата). Доколку е сува земјата – полејте.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.