INTIMINA Lily Cup Compact Менструална чашка

  • 100% медицински силикон
  • Покрива од лесна до средно обилна менструација
  • Се скплопува во практично заштитно кутивче
  • До 8 часа заштита без проблеми
  • Доаѓа во две големини, А и Б
  • Се употребува многукратно и е еколошко решение за циклусот

2,049.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , ,

Опис

Првата чашка во светот што се склопува.

Би сакале да ти ја претставиме првата чашка во светот што се склопува и ја собира во мало заштитно кутивче! Можеш да ја ставиш во ранец, чанта или џеб, и подготвена си. Потоа, кога ќе ти треба, можеш лесно да ја отвориш за непрестај

Големина А

Ако не си родила или си родила со царски рез, оваа големина е совршена за тебе. Ова е совршена големина и за оние кои имаат средно обилна менструација.

Големина Б

Оваа големина се препорачува за жени кои родиле или за оние кои имаат послабо карлично дно. Ако имаш пообилна меструација, оваа големина ќе биде токму за тебе.

на заштита во текот на 8 часа. Без проблеми.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.