INTIMINA Lily Cup Менструална чашка

  • 100% медицински силикон
  • Совршена за кориснички со повисок цервикс
  • Покрива од најлесна до најобилна менструација
  • Здрава и безбедна – нема мирис, сувост или иритација
  • Раб што спречува излевање и дршка за полесно отстранување
  • До 8 часа заштита без проблеми
  • Доаѓа во две големини, А и Б
  • Се употребува многукратно и е еколошко решение за циклусот

1,949.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , ,

Опис

Тенка како тампон, ама подобра.

Lily Cup сосема ги менува правилата на игра! Благодарение на закосената форма што одговара на твојата анатомија, Lily Cup е единствената чашка што се витка тенко како тампон. Совршена е за оние кои имаат повисок цервикс или пообилна менструација, истовремено нудејќи целосна удобност за време на циклусот. Нејзиниот неверојатно мазен дизајн и закосен раб ти овозможуваат да ја користиш оваа менструална чашка до 8 часа без грижи.

Големина А

Ако не си родила или си родила со царски рез, оваа големина е совршена за тебе. Ова е совршена големина и за оние кои имаат средно обилна менструација.

Големина Б

Оваа големина се препорачува за жени кои родиле или за оние кои имаат послабо карлично дно. Ако имаш пообилна меструација, оваа големина ќе биде токму за тебе.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.