iUNIK Beta Glucan Daily Moisture Cream Крема за лице

Хидратантна крема за интензивна хидратација, поддршка на кожната бариера, осветлување на кожата и превенција за брчки

60 ml.

880.00 ден

Нема на залиха

Категории: , ,

Опис

iUNIK Beta-Glucan Daily Moisture Cream е крема која нуди интензивна хидратација, особено на сувата кожа и ја подобрува и штити кожната бариера со активната состојка Beta-Glucan која се смета за трета генерација на хидратантни состојки во козметичката индустрија. Beta-Glucan ја задржува влагата за 20% повеќе од хијалуронската киселина и со тоа ја подобрува еластичноста на кожата и ја прави свежа и мека на допир. Ја намалува појавата и изгледот на брчките, но и помага при регенерација на кожата. Ниацинамидот во кремата помага при пигментација на кожата, а екстрактот од Centella, како и екстрактите од повеќе црвени овошја (Prunus, Raspberry, Strawberry, Peach, Punica) го прават овој лесен крем мултифункционален – тој ја хидрира, смирува и ја штити дури и сензитивната кожа. Одговара на сите типови на кожа.

Состав:

Water, Butylene Glycol,Cyclopentasiloxane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Beta Glucan, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Cetearyl Isononanoate, Hydrogenated Polyisobutene, Glyceryl Stearate, Polysorbate 60,1,2 Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Stearate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Cetearyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Allantoin, Centella Asiatica Extract, Betaine, Prunus Salicina Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Sodium Chondroitin Sulfate, Dipotassium Glycyrrhizinate, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Aloe Barbadensis Leaf extract, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Commiphora Myrrha resin Extraxt, Perilla Frutescens Leaf Extract, Yucca Schidigera Root Extract.

Како се користи:

На тонирано лице, како краен чекор од дневната или ноќната рутина. Ставете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.