iUNIK Propolis Vitamin Sleeping Mask Маска за лице

Маска со кремаста текстура за интензивна хидратација и потхранување, осветлување на кожата и превенција за брчки. Може да се користи и како дневна крема

60 ml.

880.00 ден

Нема на залиха

Опис

iUNIK Propolis Vitamin Sleeping Mask е производ кој може да се користи и како маска, но и како крема. Производот содржи 16% екстракт од прополис и 8% екстракт од волчји трн обезбедувајќи интензивна хидратација на уморната кожа додека спиете. Маската содржи и 5% Centella Asiatica за смирувачки ефект на кожа склона кон акни, како и Niacinamide и Adenosine кои се особено ефикасни при проблеми со пигментации на кожата како и при првите знаци на стареење.

Состав:

Water, Propolis Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Centella Asiatica Leaf Water, Cetearyl Alcohol, Cetyl Ethylhexanoate, Cyclopentasiloxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Cyclohexasi loxane, Glyceryl Stearate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Cetearyl Glucoside,Beta-Glucan, Centella Asiatica Extract, Portulaca Oleracea Extract, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Yucca Schidigera Root Extract.

Како се користи:

На хидрирано лице, како последен чекор од дневната или ноќната рутина. Ставете соодветна количина на лицето (за крема или маска соодветно) и нежно размачкајте. Доколку ја користите како маска, измијте темелно следното утро.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.