LA GANACHE Chocolate Чоколади

Извонредна комбинација на нивните прекрано дизајнирани чоколади кои можат да бидат највкусниот подарок, исполнет со многу прекрасни пораки и желби, со одличен вкус и неверојатни форми.

600.00 ден1,100.00 ден

SKU: Недостапно Категории: ,

Опис

Приказната за овие две пријателки од Ерменија, кои живеат во Македонија повеќе од една деценија, е исто толку слатка и вкусна, како чоколадите што ги прават! Едно убаво утро, кафе муабетот ги носи до одличната идеја за патување од соништата во СВЕТОТ НА ЧОКОЛАДОТО, за отварањето на чудесните врати и влез во еден неверојатен свет каде може да се научи и усвои уметноста на рачно изработените чоколади.

Искуството кое го доживуваат во Антверпен, Белгија, е незаборавно, нивната љубов кон оваа уметност е немерлива а како производ на тоа ние можеме да уживаме во највкусните рачно изработени чоколади.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.