Laboratorios Babé Extra Mild Pediatric Shampoo Нежен и лесен шампон за бебиња и деца

200 мл

690.00 ден

Опис

Наменет за секојдневна употреба за одржување на хигиената на косата. Косата станува мека, хидрирана и сјајна. pH 7. Совет: Нанесете на влажна коса, втријте и исплакнете темелно со вода.

Дерматолошки тестирано.

Офталмолошки тестирано – не ги иритира очите.

Педијатриски тестирано.

Состав:

Пантенол 1%
Регенератор за коса 1%
Комплекс за нега на косата (Aloe, Mimosa и Calendula) 0.5%

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.