Laboratorios Babé Гел за туширање

500 мл

1,390.00 ден

Категории: ,

Опис

Наменет за сува и/или атопична кожа. Нежен и лесен емолиент гел за тело. Содржи повеќе од 40% масла за негување на кожата со есенцијални масни киселини кои го обновуваат нивото на хидролипидниот слој на кожата. Овозможува моментално смирување на кожата.

Совет: Нанесете го на влажна кожа, исплакнете темелно со вода.

Дерматолошки тестирано. Концентрирана формула без вода.

Состав:

Соино масло 40%
Inca Inchi масло 1%
Витамин F 0.5%
Содржи омега 3,6, и 9
Концентрирана формула без вода.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.