Laboratorios Babé Hydro 24h Reactive Skin Хидратантен крем за лице за чувствителна кожа

50 мл

1,690.00 ден

Категории: , ,

Опис

Се употребува за чувствителна и/или кожа склона кон црвенило. Со пребиотичко дејство кое го подобрува балансот на микробиотите на кожата. Збогатена со активни компоненти кои ја омекнуваат и смируваат кожата. Честичките со ефект на фузија на боја веднаш го неутрализираат црвенилото. Дерматолошки тестирано.

Состав:

Пептид за омекнување на кожата 5%

Биокомплекс кој спречува црвенило (Ruscus, Centella Asiatica, Calendula, Escin и Liquorice) 3%
Биолин Пребиотик 2%
Ниацинамид 2%
Природен фактор за хидратација 1%
Активна јојоба 0.4%
Витамин Е 0.25%
Алантоин 0.2%
Бисаболол 0.2%

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.