Laboratorios Babé Hydronourishing Cream SPF20 Хидратантна крема за лице со заштитен фактор SPF20

50 мл

1,390.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Крема за лице со хидрирачки ефект, збогатена со активни хранливи компоненти кои овоможуваат мекост и еластичност на кожата. Филтерот за заштита од сонце штити од соларна радијација. Содржи хијалуронска киселина која го подобрува степенот на хидратација и помага во враќање на еластичноста. Се препорачува за кожа склона на сушење и/или сува кожа. 3 во 1: хидрира, храни и заштитува. Ја обновува загубата на хранливи материи и вода.

Дерматолошки тестирано.

Состав:

Филтри за заштита од сонце SPF 20 (UVA-UVB)
Глицерин 4%
Пантенол 1.5%
Масло од авокадо 1%
Природен фактор за хидратација 1%
Активна јојоба 0.6%
Сквален 0.5%
Алантоин 0.3%
Витамин Е 0.25%

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.