Laboratorios Babé Keratolytic Fluid Кератолитички флуид

30 мл

1,225.00 ден

Категории: , ,

Опис

Флуид-гел со 13% гликолна киселина (еквиваленто на 7% слободна гликолна киселина). Намалува неправилности и ја измазнува кожата. Регулира зголемена продукција на себум и има матифирачки ефект. pH 4.

Совет: Нанесете навечер на чисто и суво лице, масирајте до целосна апсорпција. Користете го преку една вечер последователно 3 недели, а потоа 1 недела пауза. Да не се користи веднаш по агресивни медицински третмани. Избегнувајте го делот околу очите, околу мукозни мембрани или отворени рани. Дерматолошки тестирано.

Состав:

Слободна гликолна киселина 7%
Цитобиол Iris (Iris екстракт, цинк сулфат, Витамин A) 2.5%
Бисаболол 0.2%
Активна јојоба 0.12%

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.