Laboratorios Babé Mattifying Moisturiser Хидратантен крем за лице со матирачко дејство

50 мл

1,050.00 ден

Категории: , ,

Опис

Специфичен хидратанс за масна и/или кожа склона кон акни. Нормализира прекумерна продукција на себум. Го контролира размножувањето на бактериите. Овозможува матирачки ефект без сјај како резултат на матираната пудра.

Совет: Нанесете на лицето и вратот со нежна масажа до целосна апсорпција.

Дерматолошки тестирано.

Состав:

Цитобиол Iris (Iris екстракт, цинк сулфат, Витамин A) 5%
Ниацинамид 4%
Матифирачка пудра 2%
Витамин Е 0.25%
Салицилна киселина 0.2%
Цинк PCA 0.02%

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.