Laboratorios Babé Multi Corrector

150 мл

1,190.00 ден

Категории: , ,

Опис

Состав:

Кофеин 3%
Centella Asiatica 3%
DMAE (диметилетаноламин) 2.5%
Биолин пребиотик 2%
Колагенски биостимулатор 2%
Хијалуронска киселина 1%
Комплекс за нега на кожата 1%

Витамин С 1%
Бакучол 1%
Колаген 0.5%
Енкапсулиран ретинол 0.25%
Витамин Е 0.25%

Спречува и корегира изразни линии (очи и усни). Пополнува брчки и ја зголемува хидратацијата. Ги корегира фините линии на изразување. Ја враќа цврстината и еластичноста на кожата.

Совет: Нанесете на посакуваниот дел од лицето со нежно тапкање со прстите.

Дерматолошки тестирано.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.