Laboratorios Babé Multi Protector SPF30 Заштитен крем за лице со повеќенаменско дејство

50 мл

1,850.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Повеќенаменски заштитен крем кој овозможува 24 часовна хидратација со лифтинг ефект, детокс ефект и ефект против загадување. Ја подмладува кожата преку намалување на брчките, зголемување на еластичноста и унифицирање на тенот. Збогатен со формула со пребиотичко дејство кој промовира баланс на микробиомот на кожата. Штити од изложување на (UVB, UVA, HEV и IR).

Дерматолошки тестирано.

Состав:

Centella Asiatica 3%
DMAE (диметилетаноламин) 2.5%
Биолин пребиотик 2%
Пантенол 1.5%
Комплекс за нега на кожата 1%
Колаген 0.5%
Алантоин 0.5%
Витамин С 0.5%
Витамин Е 0.5%
Карнозин 0.2%
Хијалуронска киселина 0.1%

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.