Laboratorios Babé Pediatric Emollient Cream Омекнувачки крем за тело за бебиња и деца

200 мл

1,190.00 ден

Опис

Наменет за сува и/или атопична кожа; pH 6. Помага при ослободување од чувство на чешање, иритација и затегнатост. Го зајакнува одбрамбениот механизам на кожата. Го прекинува циклусот на чешање-гребење на атопичен дерматит.

Совет: Подеднакво нанесете на кожата. Да се користи континуирано на дневно ниво.

Дерматолошки тестирано.

Тестирано на атопична кожа.

Педијатриски тестирано.

Состав:

Формула за репарација на кожата 4%
Формула за заштита на кожата 4%
Глицерин 3%
Формула за смирување на кожата 2%
Шеа путер 2%
Масло од авокадо 2%
Сквален 1%
Витамин F 1%
Витамин Е 0.25%
Содржи омега 3,6 и 9

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.