Laboratorios Babé Pediatric Oil Soap Гел за туширање за бебиња и деца

200 мл

980.00 ден

Опис

Наменет за сува и/или атопична кожа. Трослојно дејство: регенерирање на кожата, одбрана на кожната бариера и ослободување од чувство на иритација. Помага при атопичен дерматит прекинувајќи го циклусот на чешање-гребење.

Совет: Нанесете на влажна кожа, темелно исплакнете со вода.

Дерматолошки тестирано.

Концентрирана формула без вода.

Тестирано на атопична кожа.

Педијатриски тестирано.

Состав:

Масло од авокадо 10%
Формула за репарација на кожата 2%
Витамин F 1%
Витамин Е 0.25%
Содржи омега 3,6 и 9

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.