Laboratorios Babé Pediatric Transparent sunscreen Wet Skin SPF 50

1,585.00 ден

Опис

Висока заштита против UVA-UVB. Водоотпорен спреј за заштита од сонце. Лесно се нанесува со помош на 360° спреј систем. Веднаш се апсорбира и може да се употребува на сува и влажна кожа. Wet Skin технологија.

Совет: Подеднакво нанесете 20 минути пред изложување на сонце, а потоа соодветно реаплицирајте во зависност од потребите.

ВНИМАНИЕ: Да се користи кај деца над 3 години, избегнувајте контакт со очи, не изложувајте го продуктот на температура над 50°С, да не биде на дофат на деца.

Состав:

Филтри за заштита од сонце SPF 50
Витамин F 0.25%

α-бисаболол 0.1%

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.